סיורים ומסלולים

קיבוץ יהל שוכן במיקום מעולה למטיילים באזור. החל מהערבה הדרומית ועד הערבה התיכונה, שלל של אופציות ומסלולים לטיולים. בין עם למטיילים ברגל, באופניים וברכב.

בעמוד זה תוכלו לגלול ולראות את חלק מהאופציות שיש באזור הקרוב.

"אז מה אפשר לעשות כאן?"

קיבוץ יהל ממוקם בקו התפר של חבל אילות, הערבה הדרומית, לבין הערבה התיכונה,
כך שהאפשרויות לטייל רבות ומגוונות ועל מנת להספיק הכל תצטרכו כנראה כמה שבועות (או חודשים) באזור.
חשוב מאד לתכנן את זמנכם מראש על מנת להספיק ולייעל את הטיול באזור הייחודי והענק הזה.
אנו ננסה להכווין ולהמליץ כדי שתוכלו להתאים את הטיול ליכולות וללוח הזמנים שלכם.
יש תמיד לקחת בחשבון תנאי מזג אוויר, יכולות עבירות בשטח, סגנון הטיול, שטחי אש וכדומה כאשר אתם מתכננים את הטיולים.

לכן, תכננו מראש!
אפשר להספיק הרבה בדרך אלינו , אצלנו בסביבה ובדרך חזרה הביתה,
נסו להימנע מלהגיע עד אלינו ורק אז לשאול "אז מה אפשר לעשות כאן…?"

צוות תיירות יהל ישמח לעזור בכל שאלה ועניין.

בקיבוץ עצמו ובסביבה הקרובה

נקודות עניין בערבה תיכונה

על הדרך , צפונה או דרומה על כביש הערבה (כביש 90) שווה לבדוק את המקומות האלו:

ציור של משפחה מטיילת

ממוקם 15 ק"מ דרומית מיהל, 13 דקות נסיעה.

 

'אקו-כיף'- המרכז לאקולוגיה יצירתית – סיורים חווייתיים בגן שעשועים ממוחזר, התנסות בבנייה אלטרנטיבית, גינון אורגני ומחזור מתאים לתלמידי בתי ספר ולקבוצות מאורגנות, ביקורים פרטיים למשפחות ובודדים.

הגן ובו מתקני משחק ופינות צל ממוקם בצמוד ל"בית התה" – מסעדה צמחונית טבעונית כשרה.

ממוקם 22 ק"מ דרומית מיהל על כביש 40, 20 דקות נסיעה.

 

פונדק נאות סמדר נמצא על צומת הדרכים של כביש 40 וכביש 12. בפונדק תוכלו למצוא מוצרים ייחודים של קיבוץ נאות סמדר, מזנון טעים ובריא במיוחד, גן נעים לשבת ולשתות קפה.

שווה לבדוק גם לגבי סיורים בקיבוץ עצמו ובמרכז האומנויות הייחודי שהוקם בקיבוץ.ממוקם 15.5 ק"מ דרומית מיהל על כביש 90, 13 דקות נסיעה.

אם אתם לא מפחדים, תוכלו להצטרף לסיורי העקרבים שהקיבוץ עושה. בעזרת אור מיוחד, תוכלו יחד עם המדריך, לגלות את עולם העקרבים. חוויה מדהימה לילדים מגיל 6 ומעלה, לנוער ומבוגרים ולחובבי טבע.

ממוקם 20.1 ק"מ דרומית מיהל על כביש 90, 16 דקות נסיעה.

 

חוות הרכיבה ממוקמת בלב קיבוץ גרופית וצופה אל הרי אדום שבירדן. חוות הרכיבה הנה עמותה ששמה לה למטרה לטפל באמצעות רכיבה על גבי סוסים, נעזרת במתנדבים ומדריכים מקצועיים. בחווה 23 סוסים חופשיים ומאושרים, נוף מדברי מדהים שכאילו נגזר ממערבון, ואווירה המשרה רוגע על הגוף והנפש.

ממוקם 24 ק"מ דרומית מיהל על כביש 90, 19 דקות נסיעה.

פונדק "השוקו" המפורסם, מרכז חוויתי לכל המשפחה הכולל מתחם ממוזג עם מזנון דרכים עשיר, חנות מזכרות, אטרקציות ומשחקים והכי חשוב גלידה יטבתה בייצור מקומי.

ממוקם 38 ק"מ דרומית מיהל על כביש 90, כ-30 דקות נסיעה.

ממוקם 37 ק"מ דרומית מיהל על כביש 90, כ-30 דקות נסיעה.

 

בלב מטע התמרים, אל מול הרי אדום ממוקמת חממת 5 החושים. מתחם משגע של גידולים מגוונים המשתנים מעת לעת, גם תוך כדי העונה. חממות עם ירקות גינה משתנים כמו עגבניות שרי, מלפפונים, פלפלים ועוד. ובערוגות – תירס צבעוני, שורשים, ירקות סלט ושפע תבלינים עונתיים ושנתיים. מתחם ישיבה למול הנוף עם תה מקומי. – יש להזמין מקום מראש!

ממוקם 34 ק"מ דרומית מיהל, כ- 30 דקות נסיעה.

שטח המכוסה בחולות נודדים הנמצא מדרום למלחת יטבתה שבערבה, כ-2 ק"מ צפונית-מזרחית לקיבוץ אליפז. הדיונות הן האחרונות שנותרו בדרום הערבה והן ייחודיות במגוון הביולוגי והצומח הנדיר שבמקום. מקום מקסים למשפחות וילדים.

ממוקם 38 ק"מ דרומית מיהל, סמוך לקיבוץ אליפז , כ- 30 דקות נסיעה.

הפארק משתרע על שטח של כ-60 קמ"ר וחושף בפני מבקריו שכבות סלע מתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. מרכז המבקרים החדש שנבנה בכניסה לפארק מספר את סיפור כורי הנחושת ואורח חייהם של הכורים המצריים, שיטות כרייה אז והיום , סרטי המחשה וכלי כרייה שנמצאו בחפירות הארכיאולוגיות באתר.
בפארק תמנע ישנם למעלה -25 מסלולי טיול המתאימים למשפחות, מיטיבי לכת, רוכבי אופניים ותרמילאים. בין האתרים המפורסמים "הפטרייה", "הקשתות", "עמודי שלמה", מקדש האלה חתחור, "קניון הפרצופם", מכרות הנחושת, סינגל תמנע ואחרים.

ממוקם 62 ק"מ דרומית מיהל, בכניסה לאילת , כ- 42 דקות נסיעה.

ארץ ישראל מהווה גשר יבשתי בין אירופה, אפריקה ואסיה למיליוני ציפורים על פני ציר הנדידה. המקום היה בעבר מליחה ויער אשר שימשו מקור מזון לציפורים הנודדות. עת הקמת העיר הפך המקום למזבלה העירונית של אילת .
"המרכז הבינלאומי לצפרות" באילת שיקם את נזקי המזבלה והסביבה והפכו את האתר לפארק לציפורי מים וציפורי שיר.  בפארק הצפרות פועלת תחנת טיבוע הגדולה ביותר בארץ.
הפארק הוכשר למבקרים ובו שבילי הליכה ורכיבה באופניים, פינות מסתור לצפייה בציפורים.

טיולים מומלצים (כניסה חופשית!)